تعمیر ویدئو پروژکتور

0

تعمیر ویدئو پروژکتور

ایلیا دیتا ارائه خدمات نگهداری و تعمیرویدئو پروژکتور  تامین ملزومات نصب ، لامپ ویدئو پروژکتور

مهم ترین نکات استفاده از ویدئو پروژکتور به شرح ذیل می باشند.امید است تا با رعایت این نکات هزینه خذمات و نگهداری دستگاه تا حد ممکن کاهش یابد.

اگر محیطی که می خواید در آن از ویدئو پروژکتور استفاده کنید سرد است سعی کنید حد الامکان دستگاه را روشن نکنید.این کار باعث می شود تا عمر لامپ دستگاه کاهش یابد.به دلیل استفاده از کریستال در بدنه لامپ ، سرد و گرم شدن می تواند به لاپ دستگاه آسیب وارد کند و یکی از پر هزینه ترین خدمات جهت تعمیر ویدئو پروژکتور تعویض لامپ آن می باشد.

زمانی که می خواهید دستگاه را خاموش کنید هرگز یکباره آن را از برق نکشید.زیرا بدلیل استفاده از آن لامپ و هیت سینک های دستگاه به شدت گرم شده اند و زمانی که شما کلید پاور روی ریموت و با خود دستگاه را فشار می دیهد ممکن است مدتی فن ها روشن بمانند تا دستگاه را خنک کنند و از رسیدن آسیب به آن جلوگیری کنند.

تعمیر ویدئو پروژکتور

همیشه مراقب باشید تا دستگاه شما مورد اصابت ضربه قرار نگیرد.این اتفاق ممکن است زمان جابجایی دستگاه نیز اتفاق بیفتد.وارد شدن ضربه به یک ویدئو پروژکتور می تواند تنظیم آینه های آن را بهم بزند و در نتیجه تصویر شما از حالت تراز در آمد و در نقاطی دچار کشیدگی های نا معقول می شود.

بدلیل تولید گرمای زیاد توسط دستگاه باید فن های آن بطور دائم در حال کار و خنک کردن دستگاه باشند.از این رو به طبع پس از مدتی سینک ها و فن دستگاه شما دچار خاک گرفتگی می شوند و این مرحله زمانی است که دستگاه شما نیاز به سرویس دارد.در غیر اینصورت سنسور فن و لامپ دستگاه آسیب جدی می بینند.دلیل این امر این است که سنسور فن دستگاه با توجه به گرمای تولید شدخ توسط آن دور فن ها را زیاد و کم می کند.هنگامی که فن ها توانایی خنک کنندگی خود را از دست بدهند باید با دور بالاتری کار کنند و پس از مدتی حتی با دور بالا نیز قادر به خنک کردن دستگاه نمی باشند.همین امر سبب گرم شدن بیش از حد لامپ شدهخ و عمر آن را به شدت کاهش می دهد.

جهت سرویس ویدئو پروژکتور و تعمیر ویدئو پروژکتور و فن ها هرگز آن را مستقیما در معرض وزش شدید باد پمپ و یا بلوور قرار ندهید.با این کار شما لامپ آن را نابود می سازید و همیشه سعی کنید سرویس دستگاه را به متخصص بسپارید.

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید